fbpx
28.8 C
Skopje

Џафери: Следува избор на нова Влада, очекувам конструктивен пристап од новата опозиција

АКТУЕЛНО

По мојот избор за претседател на Собранието следува избор на нова Влада која ќе ја спроведе програмата за враќање на работите во нормален колосек, изјави собранискиот спикер Талат Џафери на денешната конференција на тема „Вклучени граѓани за одговорно и транспарентно Собрание“ во организација на граѓанската асоцијација „Мост“.

Џафери очекува конструктивен пристап од  новата опозиција.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -