fbpx
17.8 C
Skopje

ВИДЕО: Двоглав змеј гуштер

АКТУЕЛНО

Двоглав змејови има само во бајките, нели? Па, можеби не само. Видете го ова чудо на природата, што многу наликува на мини-змеј, а всушност е двоглав гуштер.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -