fbpx
29.8 C
Skopje

PSY, авторот на Gangnam Style пушти два нови видеоклипови (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Јужнокорејскиот рапер PSY објави на својот канал во Youtube два нови видео клипови, од кој собра по повеќе од милион прегледи.

Во првата песна под наслов I LUV IT се појавува јапонскиот уметник Пико Таро, чија песна Pen-Pineapple-Apple-Pen најде во Книгата на рекорди како најкратката песна објавена некогаш. Второто видео се вика New Face.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -