fbpx
28.8 C
Skopje

Хунтелар од лето во нова средина, Шалке не му го продолжи договорот

АКТУЕЛНО

Шалке 04 одлучи да не го продолжи договорот со Клас Јан Хунтелар, па Холанѓанецот веќе може да започне да бара нов ангажман. Договорот на Хунтелар истекува на крајот на оваа сезона, но од Шалке 04 не се заинтересирани за продолжување на соработката.

Во неговата кариера настапуваше за ПСВ, Де Графшап, Херенвен, Ајакс, Милан и Реал Мадрид. За репрезентацијата на Холандија забележа 76 настапи и постигна 42 гола.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -