fbpx
15.8 C
Skopje

Мактел: Змејковски во Софија – нуди огромна сума на пари за бугарски пасоши?

АКТУЕЛНО

Според пишување на порталот Мактел, Борис Змејковски,  понудил 1 милион евра за да добие бугарски државјанства за целото раководство на ВМРО-ДПМНЕ. Како што се наведува во текстот објавен на порталот Мактел, Змејковски, денеска остварил средба со секретарка на Петар Колев (претседател на здружението за Македонско-Бугарско пријателство), барајќи преку него забрзана постапка за добивање на бугарски државјанства на лица од врвот на ВМРО-ДПМНЕ. Според објавениот текст Змејковски бил одбиен.

Извор: Мактел

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -