fbpx
35.8 C
Skopje

Иванов: Македонија и Јордан имаат напредок во сферата на разузнавање и размена на информации

АКТУЕЛНО

Јордан е земја која е позитивен пример, која придонесува за  стабилноста на Блискиот Исток и од интерес на Македонија е да биде присутна  на безбедносно-разузнавачки, но и на економски план, изјави претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по средбата со Кралот на Јордан, Абдула II.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -