fbpx
28.8 C
Skopje

Трамп: Нема да ги нарекувам терористите чудовишта, бидејќи тие токму тоа го сакаат

АКТУЕЛНО

Шефот на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп поднесе сочуство до Велика Британија по повод терористичкиот напад во Манчестер кој однесе 22 животи и повреди 59 лица.

„Ги изразувам моите најдлабоки сочувства на ужасно повредените лица при нападот и нивните семејства, изјави Трамп кој е во посета на Палестина. 

Ние апсолутно се солидаризираме со Велика Британија. Толку многу млади, убави, невини луѓе кои живеат и се радуваат на животот, убиени од зли несреќници во животот. Нема да ги нарекувам чудовишта, бидејќи тие би го сакале токму тој термин“, рече Трамп.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -