13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Северина сослушана во полиција, бившиот сопруг поднел пријава против нејзе

Севе е сослушана во полиција откако нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ ја тужи за занемарување на детето.

Пред неколку дена таа во придружба на адвокатот дала изјава за случајот. Во медиумите веќе некое време се зборува за ,,битката” на Севе и и Милан Поповиќ околу старателството на детето. Досега Милан неколкупати поденсе тужба против неа со цел да поминува повеќе време со синот Александар.

Она што последно се случува во оваа ,,битка” е тоа што Милан беше задржан во полицијата неколку дена затоа што не го вратил синот според договореното, тој тврдеше дека тоа го направи бидејќи мајката не била достапна веќе некое време.

 

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави