fbpx
33.8 C
Skopje

Балотели им се закани на Меси и Кристијано со убиство!

АКТУЕЛНО

Напаѓачот на Ница, Марио Балотели не се откажал од намерата еден ден да ја добие Златната топка. Но покрај двајцата Лионел Меси и Кристијано, Балотели тешко доаѓа до израз, особено кога станува збор за наградата – Златна топка.

Поради таа причина италијанецот шеговито изјави дека има намера… да ги ликвидира!

Треба да ги убијам и двајцата, за да ја добијам Златната топка. Договорот на Балотели со Ница му истекува на крајот на сезоната а неговата иднина е се уште непозната.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -