fbpx
29.8 C
Skopje

Почина Иван Терзиев – автор на химната „Маршот на ВМРО“

АКТУЕЛНО

Синоќа почина Иван Терзиев, флаутист и композитор. Терзиев е ветеран на ВМРО-ДПМНЕ и комплетен автор химната на ВМРО-ДПМНЕ, „Маршот на ВМРО“!

Погребот ќе се изврши денес (понеделник) од 13 часот на гробиштата во Ѓорче Петров каде што ќе може да му се оддаде последна почит на Иван Терзиев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -