fbpx
19.8 C
Skopje

Предност на полувреме за финале на крај!? Вардар – Барселона 13:12

АКТУЕЛНО

Македонскиот првак Вардар на фајнал-фор турнирот од Лигата на шампионите против Барселона на полувреме заминува со позитивен резултат од 13:12.

Во првите 25 минути Вардар имаше 7 технички грешки, кои се несвојствени за ова ниво на натпревари во Лигата на Шампионите. Одбраната беше 5-1 во играта во дефанзива. Во првите 15 минути имаше три измени. Нивото на играта во првите минути од натпреварот не беше сјајно, но резултатот се одржуваше. На само 2 минути пред финишот на првото полувреме Вардар дојде до првото водство на натпреварот, но само 10 секунди подоцна Лазаров го израмни резултатот.

Сепак Вардаровите ракометари на полувреме успеаа да заминат со гол предност пред вицешампионот Барселона.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -