fbpx
15.8 C
Skopje

Владимир Путин му нудел на Клинтон Русија да влезе во НАТО

АКТУЕЛНО

Рускиот претседател Владимир Путин му нудел на порашениот претседател Бил Клинтон да се разгледа можноста Русија да влезе во НАТО.

„Се сеќавам на една од последните средби со Клинтон… Тој беше во Москва и во текот на разговорите му реков: Зошто да не ги погледнеме варијантите Русија да стапи во НАТО. Клинтон одговори: „Зошто да не, не сум против.“

Ова го сподели Путин во интервју за Оливер Стоун.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -