fbpx
33.8 C
Skopje

ФОТО: Никола со сопругата го бодреше Вардар во Келн

АКТУЕЛНО

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно со својата сопруга Боркица денеска го бодреше македонскиот првак Вардар во Келн.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот ФБ профил на самиот почеток на натпреварот прикачи фотографија на која се тој и неговата сопруга, двајцата во дрес од македонскиот шампион Вардар.

Победата на Вардар на овој натпревар го води во финале каде што ќе има историска можност за да се закити со европската титула.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -