37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Терористички напад во Ерусалим, 4 мртви и неколку повредени

Нов терористички напад се случи утрово во Ерусалим, каде загинаа најмалку 4 лица, а околу 15 се повредени.

Нападот се случил кога запален камион влетал во група на изреалски војници во источниот дел на градот Ерусалим. Од полицијата соопштија дека возачот на камионот бил убиен уште при самиот напад.

Од минатата година, па до сега се убиени околу 40 изреалски војници во вакви инциденти, а над 200 палестинци од страна на изреалските безбедносни сили.

поврзани објави

Последни објави