12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

На Божиќ пронајден труп во Прилеп

Вчера, на големиот христијански празник Божиќ во Прилеп бил пронајден мртов човек, кој се наоѓал во објектот на поранешното инфективно одделение на болницата во овој град.

Била повикана и итна медицинска помош, но лекарот само констатирал смрт, додека потоа увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од прилепската полиција.

Најверојатно станува збор за лицето П.М. 26-годишник од Прилеп. Над телото ќе биде извршено обдукција, по барање на јавниот обвинител.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави