fbpx
6.8 C
Skopje

Во два самоубиствени напади десетици мртви и повредени во Багдад

АКТУЕЛНО

Во два самоубиствени напади во Багдад загинаа најмалку 19 луѓе, а десетина се потешко повредени. По нападот на автомобил бомба на пазарот во округот Џамаили, другиот бомбаш самоубиец се разнесел на сред плоштад преполн со луѓе во источниот дел на ирачката престолнина, при што се убиени најмалку седуммина а повредени се 10 луѓе..

Одговорноста за овие напади ја презема Исламската држаба, пренесуваат од агенцијата „Ројтерс“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -