fbpx
35.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Вардар е европски шампион!

АКТУЕЛНО

Македонскиот шампион денеска се искачи на врвот од ракометна Европа совладувајќи го тимот на Пари Сен Жермен во финалето од Лигата на Шампионите со 24-23.

Во поголемиот дел од натпреварот, Вардар ја имаше контролата врз резултатот, иако на полувремето тимот на ПСЖ замина со предност од 1 разлика со резултат 12-11.

Во вториот дел македонскиот шампион успеа да го направи пресвртот, водени од одличниот Дибиров и Арпад Штербик на голот, а конечните 24-23 ги постави Чупиќ со гол во последната секунда од натпреварот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -