fbpx
18.8 C
Skopje

СЈО влезе во општина Чаир

АКТУЕЛНО

Тимот oбвинители на Катица Јанева биле три часа во просториите на општина Чаир барајќи материјални докази.

Според извори на Алсат-М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби.

Во тек се првите истраги на тимот на Јанева за евентуални дивоградби и за злоупотреба на наредбите за уривање на објекти надвор од законот за легализација во општина Чаир, коментира телевизијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -