fbpx
14.3 C
Skopje

Путин кон новинар: Зошто мислите дека можете да поставувате прашања за корупција?

АКТУЕЛНО

Зошто мислите дека имате право да поставувате такви прашања? За постојано да ни давате лекции како да живееме? Така, рускиот претседател Владимир Путин одговори на новинарот од NBC Меган Кели на прашање за корупцијата и репресија врз новинарите во Русија.

“Подготвени сме да слушаме коментари кои се конструктивни, кои имаат за цел да создадат врски, средина”, изјави Путин и додаде дека не прифаќа слични методи кои се инструменти на политички конфликт.

Путин изјави дека нема односи со Трамп и никогаш не се сретнале, независно од патувањата до Русија на милијардерот во минатото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -