fbpx
29.8 C
Skopje

Градоначалникот на Лондон одговори на забелешката на Трамп

АКТУЕЛНО

Градоначалникот на Лондон Садик Кан има “поважни работи“, отколку да одговора на “лошо информирани” пораки на американскиот претседател Доналд Трамп по терористичкиот напад во Лондон. Ова го пишува во соопштението од кабинетот на градоначалникот.

“Тој има поважни работи од тоа да реагира на недобронамерените пораки на Twitter на Доналд Трамп, стои во соопштението.

Претходно, американскиот претседател на Твитер напиша забелешка кон Хан: 7 загинати и 48 повредени, а лондонскиот градоначалник вели дека нема причина за аларм!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -