fbpx
36.8 C
Skopje

7 рекорди кои Кристијано Роналдо многу тешко ќе ги подобри

АКТУЕЛНО

  1. Најмногу голови за една екипа: Роналдо (Реал М) 399  vs Пеле (Сантос) 643
  2. Најмногу мечеви за Реал Мадрид: Роналдо 389 vs Раул 745
  3. Најмногу голови во „Ел Класико“: Роналдо 16 vs Меси (Барселона) 23
  4. Најмногу мечеви со Реал Мадрид во Лигата на шампионите: Роналдо 86 vs Касиљас 152
  5. Најмногу голови во една сезона во Примера Дивизион: Роналдо 61 vs Меси 73
  6. Најмногу голови за репрезентација: Роналдо 71 vs Али Даеи (Иран) 109
  7. Најмногу голови во Примера Дивизион: Роналдо 280 vs Меси 345

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -