fbpx
8.8 C
Skopje

(ВИДЕО) ПЕХАРОТ во рацете на најверните „КОМИТИ“

АКТУЕЛНО

Вечерва во СРЦ Јане Сандански, ракоматерите на Вардар со своите најверни навивачи ја прослави и шампионската титула, заверена со мечот во Велес против Борец, кој Вардар го доби со 36:28. Со ова Вардар ја заокружи одличната сезона во која комплетираше 4 трофеи, титулите во Лигата на шампионите, регионалната СЕХА лига и двојната круна во Македонија.

https://www.facebook.com/darko.dimitrovski1/videos/10209186077911076/

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -