fbpx
5.8 C
Skopje

ЛУДОСТ! ПСЖ вади 200 милиони евра за Роналдо!

АКТУЕЛНО

Судбината на Кристијано Роналдо ќе се реши по средбата со Флорентино Перез

Францускиот вицешампион Парис Сен Жермен е подготвен да извади 200. 000 евра за Кристијано Роналдо, пишува весникот „Марка“.

Претседателот на „белиот балет“ Флорентино Перес веќе објави дека цената на португалецот е 1 милијарда евра, но во случајот решава мислењето на самиот фудбалер.

Освојувачот на Златната топка ќе има средба со Перес веднаш после завршувањето на турнирот за Купот на конфедерациите.

Ако и тогаш Роналдо е категоричен во намерата да го напушти Реал, понудата нема да биде одбиена.

претходниот член,Те слушнавме која си..
Следната статија13-те воини на Фабио Капело

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -