fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: Марадона мртов ПИЈАН играше стриптиз качен на кола и ги забавуваше гостите во Наполи

АКТУЕЛНО

По прогласувањето на Марадона за почесен граѓанин на Наполи, фудбалерот се опушти и прослави со алкохол.

Педесет и четири годишниот легендарен фудбалер кој го носеше дресот со број 10 во италијанскиот клуб  Наполи, прво правеше лудории во авионот, а потоа се пијанчеше за време на прославата и се соблече гол.

На видео снимката може да се забележи како прави лудории пијан и качен на автомобил пред навивачите кои го скандираа неговото име.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -