fbpx
-4.2 C
Skopje

Елен со сос и врган, стек од коњ и бизон во менито на УБК и БЈБ

АКТУЕЛНО

Во МВР минатото раководство на големо јадело и пиело на државна сметка, а во просек се трошеле по 500 евра.

Се јадела срна во сос од врган, стек од коњ, стек од бизон, бифтек во дивеч.

Некои од гоштевањата биле дури и кога се случија се уште неразјаснети за јавноста сообраќајни несреќи или убиства, како тоа кај Смилковско езеро.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -