fbpx
-3.2 C
Skopje

Топ цитати од македонски политичари

АКТУЕЛНО

Бранко Црвенковски – Народот е секогаш во право, дури и кога греши

 

Љубчо Георгиевски – Патриот е денеска тој што ќе ја спаси македонската нација да не се иселува!

Стевче Јакимовски – “Ни опрости, ни извини“ не ме враќа во СДСМ

 

Амди Бајрам – Со пета давав гол, ама примив и гол со глава

 

Зоран Заев – Ние со бугарските граѓани сме браќа, еден народ!

 

Љубе Бошковски:  Немам ништо против Никола Груевски, туку против злото кое и го нанесе на Македонија!

 

Самка Ибраимовски: Субрата Рој на ромски значи: О преварант!

 

Бучковски: Ниту е Вељаноски е калигула, ниту јас сум коњ

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -