fbpx
2.3 C
Skopje

АПЕЛАЦИЈА ОДЛУЧУВА: Вечерва поранешни високи функционери завршуваат во притвор?

АКТУЕЛНО

Според неoфицијални сознанија на Судство.мк одлуките по жалбите се донесени во Апелација и определени се три притвори на поранешни високи функционери во МВР. А неофицијално се зборува за евентуален четврт притвор за пратеник од редовите на ДУИ.  Апелациониот суд се очекува одлуките да ги  соопшти по 15 часот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -