fbpx
6.8 C
Skopje

Спасовски: Обвинетите не можат да ја напуштат државата!

АКТУЕЛНО

Oбвинетите не можат да ја напуштат државата, ниту со лична карта, ниту со дипломатски пасош, вели министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

„Постојат лични податоци на граѓаните кои се декларирани во системот на МВР и со тоа нема опасност од бегање“, вели Спасовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -