fbpx
-3.2 C
Skopje

Заев го советуваат три, Груевски 86 советници

АКТУЕЛНО

Премиерот Зоран Заев го советуваат само тројца кабинетски советници, а Никола Груевски го советувале дури 86 луѓе.

Оваа информација денеска ја изнесе пред јавноста министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, одговарајќи на обвинувањата на опозицијата дека новата Влада вработува голем број партиски луѓе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -