12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Почина 56-годишен затвореник од КПУ „Идризово“

Во текот на вчершаниот ден  починал 56-годишен затвореник во КПУ „Идризово“ со иницијали С. Р. од село Речани-гостиварско.

Истиот околу 10.00 часот, најверојатно поради труење бил однесен на Токсикологија каде што околу 12.30 часот почина.

Како што се наведува во дневниот извештај на МВР, веќе починатиот боледувал од канцер, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави