12.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ФОТО: Ракометарите пристигнаа во Мец и го одработија првиот тренинг

Македонската машка ракометна репрезентација денес пристигна во Франција, со лет од Софија, преку Виена до Луксембург, од каде пак со автобус патуваа 30 километри до крајната дестинација Мец.

Како што беше испланирано, по пристигнувањето и сместувањето во хотелот, ракометарите го имаа и својот тренинг, почувствувајќи го паркетот во „Арена де Мец“.

Нашата селекција својот прв натпревар во игра во четврток, со почеток од 17:45 часот, каде за противник ја имаме репрезентацијата на Тунис.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави