11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Најконтроверзната сопруга на славниот фудбалер се породи и стана мајка по петти пат

Фудбалерот на Лестер, Џејми Варди објави дека неговата сопруга Ребека се породила и на свет донела син.

Пресреќни сме што се роди нашиот син во сабота навечер, мајката и бебето се одлично“, кратко изјави фудбалерот .

Ова на Џејми и Ребека второ заедничко дете. Парот веќе ја има двегодишната ќерка софија, но и двајцата имаат деца од претходните врски. Ребека има ќерка Меган и син Тејлор со поранешното момче а Џејми со неговата поранешна девојка ја има ќерката Ели.

View this post on Instagram

Cuties 🎄 @beckyvardy

A post shared by Jamie Vardy (@vardy7) on

Ребека е  една од најконтроверзните сопруги на фудбалери, често ја осудуваа во британската јавност поради своето бурно минато.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави