27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Годините минуваат, класата е вечна: Дрогба потсети на своите најдобри времиња! (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска и поранешен голгетер на Челси, Олимпик Марсеј и Галатасарај, Дидие Дрогба уште еднаш на дело ја покажа својата класа и ги потсети љубителите на фудбалот на своите најдобри времиња.

Фудбалерот беше стрелец на првиот гол и тоа на фантастичен начин со “бомба“ од слободен удар од голема далечина.

поврзани објави

Последни објави