11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ФОТО: Триумфалната порта во Париз блесна во боите на Македонија

Утре во Франција започнува Светското првенство во ракомет за мажи а како што е познато дел од него ќе биде и селекцијата на Македонија.

Вечерва едно од најголемите туристички обележја во Париз, Триумфалната порта беше обоени во националните бои на нашата држава, црвена и жолта.

Што се однесува до натпреварувачкиот дела за нашата селекција, избраниците на Лино Червар Мундијалот го отвараат во четврток со мечот против Тунис.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави