10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

ВИДЕО: Нека гледа и учи нашата влада – за два дена направен пат од 5 километри!

 Убав пример ни пристига од далечна Австралија каде што надлежните кога ќе решат нешто да прават, тоа го прават во вистинска смисла на зборот.
Во следното видео снимено со дрон  кое го имаат погледната над 14 милиони луѓе и лајкувана 94.000 гледачи, а е споделено 362.000 пати се гледа како екстремно брзо се гради патен правец.

 

Од почеток до реализација, односно од пробивање на патот па се до асфалтирање и пуштање во употреба тамошните власти и секако компанијата што го градеше помина само два дена и тоа за патен правец од 5 километри.

Убав пример и поучен кој треба да го погледнат нашите надлежи и владата како може да се изгради пат ако се сака во краток период, а не се се влечи со години.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави