fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: Шок – Новак Ѓоковиќ во инвалидска количка!

АКТУЕЛНО

Новак Ѓоковиќ во инвалидска количла но полека, не плаште се. Најдобриот српски тенисер организираше хуманитарен настан кој беше именуван како „Ноќ со Новак“ кој се оддржа на терените на Австралија Опен.

https://www.youtube.com/watch?v=ebDeBz7rHIw

Ѓоковиќ вечерва седна во инвалидска количка и одигра ревијален натпревар на кој учествуваа уште и легендарниот тенисер Рој Емерсон, талентираниот Алксандар Зверев како и крикет играчите Шејн Варн и Мег Ленинг, рагибстот Кем Смит и фудбалерот Арли Томсон.

Сите заработени пари од овој хуманитарен меч ќе бидат инкасирани во фондацијата „Новак Ѓоковиќ“ за ран развој на младите во Србија.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -