fbpx
16.8 C
Skopje

Ердоган предупредува на нов терористички напад, овојпат врз економијата

АКТУЕЛНО

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган истакна дека економијата во неговата држава се наоѓа пред терористички напад, кој би можел да биде штетен подеднакво како оние претходните, каде имаше и човечки загуби.

Ердоган на своите граѓани им порача да ги продадат своите евра и долари и со тоа да и се спротистават на заканата, која би можела да донесе огромни финансиски загуби за Турција.

„Не постои разлика помеѓу целите, односно терорист со пиштол и бомба во рацете или терорист кој има долари и евра во себе“, изјави Ердоган.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -