fbpx
2.8 C
Skopje

Нови два модели на „HTC“ – телефон со два екрана

АКТУЕЛНО

„HTC“ ќе претстави два нови модели во својата богата колекција. Станува збор за „HTC U Play“ и „HTC U Ultra“

„HTC U Ultra“ доаѓа заедно со „Quad HD Super LCD 5“ екран кој има дијагонала од 5.7 инчи со „Dual Display“ и „Gorilla Glass“ (за моделот со 64 GB) или „Sapphire Glass“ (за моделот со 128 GB), со 64 или 128 GB вкупна меморија за собирање на податоци со можност за проширување на 2 TB односно 4 GB RAM. Ќе го придвижува четиријадрен процесор „Qualcomm Snapdragon 821“, a ќе работи на „Android“ 7.0 оперативен систем.

„HTC U Play“ пак доаѓа со 5.2 инчен FullHD (1080p) „Super LCD“ екран со „Gorilla Glass“, осумјадрен „MediaTek Helio P10“ процесор, 3 GB RAM и USB Type-C конектор. Корисниците на него ќе може да складираат до 32 GB податоци.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -