7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

ВИДЕО: Македонскиот двоец Мицевски – Леовски немилосрадно „кине“ мрежи во Хрватска

Македонските футсал репрезентативци Адријан Мицевски и Игор Леовски на стартот од сезоната во Хрватска се први имиња во редовите на нивниот тим Сквер од Дубровник.

Потврда за тоа е последниот дуел против Успуњац на кој Сквер славеше со 6-3, а по два гола дадоа Мицевски и Леовски.

Во продолжени погледнете ги малите мајстории на нашите интернационалци.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -