17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

(ВИДЕО) Пике го глумеше Марадона, па заврши под туш

Во тек е натпреварот меѓу екипите на Барселона и Олимпијакос во рамките од Лигата на шампиони, на „Камп Ноу“.

Каталонскиот клуб после 45. минути игра води со автоголот на Нуколауа, но во продолжение од натпреварот ќе игра со играч помалку, затао што Жерар Пике заработи втор жолт, односно црвен картон.

Дефанзивецот на Барселона направи голема глупост во крајот на првото полувреме, кога постигна гол со рака, па сето тоа не му беше опростено од судијата, па заврши порано под туш.

http://www.dailymotion.com/video/x655ro2

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави