4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

ГО ПОДИГНАА ШПАНСКОТО ЗНАМЕ НА ТРИБИНА, НО НЕ ПОРАДИ ПОЛИТИКА: Емотивен гест на навивачите за кои зборува целиот свет! (ВИДЕО)

Навивачите на холандскиот клуб Vijema 2 на емотивен начин пружаа поддршка на играчот на кој неодамна му е дијагностициран рак.

Фран Сол постигна гол на натпревар против Herenvenom, а неколку дена порано лекарите му соопштија дека има тумор на тестисите.

Лошата вест е дека 25. годишниот шпански напаѓач ова им го соопшти на своите соиграчи дури по завршувањето на натпреварот.

Веќе наредниот ден подлежеше на операција.

Неговата екипа во сабота го дочека Ајакс, а навивачите во негова чест го подигнаа шпанското знаме, и ставија до знаење дека сакаат играчот да го видат што побргу на теренот.

Willem II fans pay tribute to top scorer Fran Sol after his op…

Navijači Willema II ovako su izrazili podršku Franu Solu, napadaču koji je na operaciji tumora

Posted by 24sata Sport on Saturday, October 28, 2017

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -