fbpx
20.8 C
Skopje

Стариот господин добро ќе го запaмти нервозниот Балотели (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Контроверзниот италијански напаѓач Марио Балотели повторно направи шоу какво што само тој знае да направи.

На натпреварот меѓу Nice и Dijon, Балотели потполно неоправдано доби црвен картон во судскоото продолжение иако не го ни допре противничкиот фудбалер кој сам се заплетка и падна на тревникот.

Судијата на Балотели му покажа директен црвен картон, а потоа веднаш уследи бурна реакција на италијанецот кој при излегувањето од теренот го исплаши службеникот на Француска лига 1 кој седеше покрај “тунелот“.

Балотели така силно удри со рака во стакло што постариот господин доживеа вистински шок, што изгледаше доста комично.

Еве го видеото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -