fbpx
16.8 C
Skopje

Грција ги укинува наплатните рампи за патарина

АКТУЕЛНО

Грчкиот министер за транспорт Христос Спирцис најави дека до крајот на годината ќе почне воведување на нов систем на наплата на патарини, при што ќе се укинат наплатните рампи. Според најавите, патниците ќе ја плаќаат патарината преку мобилен телефон или специјални апарати, а износот што ќе се плаќа ќе зависи од поминатата километража.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -