fbpx
6.8 C
Skopje

Какво изненадување: Ангеловски за мечот против Норвешка повика тинејџер од германски треголигаш

АКТУЕЛНО

Селекторот на фудбалската селекција на Македонија, Игор Ангеловски по бројните откази за пријателскиот меч со Норвешка, беше приморан да повика нови фудбалери. Прво име кое дови дополнителна покана е Кире Марковски, а денес и Анес Османоски.

Станува збор за млад, 17-годишен фудбалер кој ги брани боите на германскиот треголигаш Унтерахинг.

Османоски инаку е стандарден репрезентативец на Македонија во селекцијата за играчи до 17 години.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -