2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

Стигна уште една потврда – Штербик си оди во Вардар и се враќа во поранешниот клуб

Шпанскиот медиумски гигант „Марка“ кој што ретко греши, ако не и никогаш, пласираше денес една информација и тоа како интересна за македонската спортск јавност.

Нормално ќе биде да се реализира трансферот, веќе се знае прилично се и договорот е приближно 100 процентно постигнат меѓу двете страни. Во овој момент непознато е тоа само колку години ќе изнесува договорот, – изјави близок пријател на Штербик во изјавата за „Марка“.

Ова е уште една потврда по оние пишувања на низа медиуми во Унгарија дека Штербик ќе се врати во Веспрем, клубот каде што настапуваше од 2001 до 2004 година.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -