fbpx
2.8 C
Skopje

Пожар во Штип: Изгоре куќа поради неправилна електрична инсталација

АКТУЕЛНО

Утрово избувнал силен пожар во Штип, на улицата „Мирче Ацев“ при кој што изгоре семејна куќа, а по интервенција на пожарникарите пожарот бил запрен.

Од МВР информираат дека пожарот избувна изутрина во 4 часот, а причина било неправилно изведената електрична инсталација. За среќа повредени нема.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -