10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Трамп: Азиската турнеја беше извондредно успешна

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата азиска турнеја била извондредно успешна. Како што соопшти тој, трговијата била главна тема на разговорот и повтори дека посакува фер и реципрочна трговска размена.

Трамп кажа дека стекнал бројни пријатели за време на двонеделната турнеја во пет земји и се пофали за подобрување на односите со Филипини, откако вчера кажа дека има сјајни односи со филипинскиот претседател Родриго Дутерте.

Повеќе детали околу неговата азиска турнеја, Трамп најави во текот на оваа седмица.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -