fbpx
19.8 C
Skopje

ВИДЕО: Во Кочанско Грдовци се одржа првата „Мудијада“ во Македонија

АКТУЕЛНО

Изминатиот викенд во селото Грдовци, во близина на Кочани се одржа невообичаен настан.

Имено во „Кмет Бар“ за првпат во нашата држава беше одржана „Мудијада“ каде што за гостите беа приготвувани тестиси од животни.

Од организаторите, како што истакнуваат, како за првпат посетата била одлична, а ветија дека ќе се потрудат овој настан да стане традиционален.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -