fbpx
20.8 C
Skopje

ШОК во Англија: Менаџерот на Ливерпул го прекина тренингот и итно префрлен во болница

АКТУЕЛНО

Загрижувачки вести пристигаат од Англија откако германскиот стратег на на клупата на Ливерпул, Јирген Клоп денешниот тренинг го прекинал предвреме и итно бил пренесен во болница.

Оваа информација ја потврдија и од клубот, но истакнаа дека неможат да кажат ништо повеќе и ќе ја почитуваат приватноста на Клоп.

Клоп е задржан во болница каде што се наоѓа и сега и е подложен на низа испитувања, но се уште не е познато за што станува збор.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -