fbpx
11.8 C
Skopje

Погледнете го домот на социјалистот Мугабе во Хараре (видео)

АКТУЕЛНО

Погледнете го домот на диктаторот на Зимбабве, Роберт Мугабе. Потсетуваме дека идеологијата на неговата партија „Африканска Национална Унија на Зимбабве-Патриотски Фронт“ е левичарска. Партијата се определува уште и за анти-империјалистичка, но тоа не му смета на Мугабе да живее како император.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -